Warsztaty pozalekcyjne  uczniów  naszej szkoły z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, policji i  szkolnego pedagoga
w ramach projektu profilaktycznego pt. „Mówię NIE!, bo więcej wiem” finansowanego przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Dnia 10.12.2019r.w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu profilaktycznego
pt.” Mówię NIE !, bo więcej wiem”. Tematem zajęć były  przepisy prawa w praktyce.
Przy wsparciu pedagoga szkolnego prowadziliśmy ożywioną  dyskusję z przedstawicielami: policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Młodzież, kreatywnie podchodząc do problemu uzależnień, rozpatrywała możliwe restrykcje prawne towarzyszące nałogom. Obalono mit bezkarności młodocianych.
Poruszono psychologiczne i długofalowe następstwa gloryfikowania używek.
Przedstawiono uczniom możliwe formy pomocy profilaktycznej i przekazano im numery telefonów  kontaktowych.
Po warsztatach, uczniowie z dużą dojrzałością prowadzili miedzy sobą dyskusję na najważniejsze w ich wieku tematy.
Wszyscy byli zgodni co do tego, że trzeba ustrzec się nieroztropnych zachowań, które mogą naznaczyć ich na całe życie.

Koordynatorzy  projektu:  Jolanta Dombrowska, Lidia Formella

Galeria - przejdź