Galeria - archiwum

Bal jesieni 2013

23 listopada w naszej szkole odbył się długo oczekiwany bal jesienny. Przygotowano bardzo dużo atrakcji, zaczynając od malowania portretu Pani Dyrektor, przez malowanie twarzy dzieciom, taneczne konkursy, rozpoznawanie dźwięków, smaków i kształtów, sałatkę owocową, kończąc na wróżbach. Wszyscy bawili się świetnie. W zabawach chętnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale też dorośli. Podczas spotkania czynne były stanowiska pedagogów i psychologów, u których można było uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania oraz pomoc. W zorganizowaniu balu pomógł Samorząd Uczniowski i wolontariusze, którzy prowadzili zabawy dla uczestników spotkania. Nie można zapomnieć o przepysznym słodkim poczęstunku. Były ciasta i ciasteczka, a wszystko to przygotowane przez Radę Rodziców:)

Rummikub 2013

12 listopada 2013 roku w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 25 odbyły się „Szkolne Mistrzostwa w Rummikub”. Po zaciekłej rywalizacji wyłoniono uczniów, którzy 29 listopada będą reprezentowali ZKPiG Nr 25 na „Mistrzostwach Szkół w Rummikub” w Sztumie. Szkołę Podstawową reprezentowały będą Martyna Lipka oraz Julia Sulka, zaś najlepszymi zawodnikami z Gimnazjum okazały się Eliza Kochanowska i Julia Kopytkowska. „Szkolne Mistrzostwa w Rummikub 2013” przeszły do historii, ale kolejne już za rok. Samorząd Uczniowski dziękuje za zainteresowanie i zaangażowanie w mistrzostwa.

Warsztaty w języku niemieckim

Dzień 29 maja 2013 roku w naszej szkole upłynął w atmosferze gier i zabaw w języku niemieckim. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez lektora z Deutsch Wagen Tour. Więcej informacji wkrótce!!!

Comenius 20 - 25 stycznia 2013 r. wizyta we Włoszech

W dniach 20-25 stycznia dwóch nauczycieli i trzech uczniów naszej szkoły przebywało na wymianie w szkole we Włoszech w Marano di Napoli Istituto Comprensivo Socrate. Uczniowie realizowali kolejne zadania projektu Comenius „Food for thought”. Uczniowie z Wielkiej Brytani, Niemiec, Słowacji , Włoch i Polski opracowali projekt założenia restauracji międzynarodowej. Przydzielili role menadżera, obługi, osób odpowiedzialnych za prowadzenie księgowości restauracji. Przygotowali przykładowe menu i określili charakter restauracji, przygotowali projekt wystroju wnętrza. Trzy dni spędzone we włoskiej szkole wypełnione były intensywną pracą. Był też czas na integrację z rówieśnikami, poznanie szkoły włoskiej, specyfiki pracy nauczycieli, zadomowienie się w przyjaznej atmosferze. Był też czas na zwiedzanie Neapolu który wywarł na nas ogromne wrażenie. Również w Neapolu uczestniczyliśmy w pokazie przygotowania pizzy Margerity przez mistrzów w tej dziedzinie. Mieliśmy okazję sami spróbować tej sztuki a następnie posilić się prawdziwą pizzą neapolitańską.

Comenius 6-8 grudnia 2013 r.

W dniach 6-8 grudnia 2013 w ramach realizacji projektu Comenius naszą szkołę odwiedziła delegacja z Wielkiej Brytanii. Tradycyjnie oprowadzaliśmy gości po szkole, odbyły się zajęcia integracyjne. Najważniejszą częścią wizyty było wspólne gotowanie.

Ślubowanie 2012

29 października 2012 r. to pamiętna data dla pierwszaków. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej nr 88 odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do Pasowania na Ucznia przystąpiło w tym roku 26 pierwszaków pod okiem wychowawczyni Anny Maron. Uczniowie zaprezentowali się najpierw w części artystycznej, potem zdali pomyślnie krótki egzamin na temat swojej szkoły i złożyli uroczystą przysięgę przed Panią Dyrektor, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Wierzymy, że wszyscy będą wzorowymi uczniami i wspaniałymi kolegami.

Warsztaty chemiczne naszych maluszków

27. 09. 2012 uczniowie kl. I-III po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Tym razem spotkanie poświęcone było właściwościom wody. Najmłodsi mogli dowiedzieć się : 1. Dlaczego woda nie wylewa się ze szklanki po jej odwróceniu? 2.Jak złowić nitką kostkę lodu zanurzoną w wodzie? 3. Jaka jest zawartość tlenu w powietrzu? 4. Czy zanurzy się jajko w wodzie z solą - siła wyporu Maluszki mogły obserwować także jak zachowuje się jajko po zanurzeniu w occie przez dobę, a także zbadać rozpuszczalność różnych substancji (sól, olej, kreda, kwasek cytrynowy).

Otrzęsiny 2012

Comenius 2012

Festyn rodzinny

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 - pożegnanie dyrektora Adama Kurkowskiego

Comenius: 14 listopada - 1 dzień

prezentacje; zajęcia integracyjne; spacer; wizyty w domach; wspólne zajęcia

Comenius: 15 listopada – 2 dzień

zakupy; wspólne gotowanie; poczęstunek

Comenius: 16 listopada – 3 dzień

zwiedzanie Gdańska; praca nad projektem

Nowe boisko w naszej szkole!

W środę, 5 października prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz szef kancelarii premiera Tomasz Arabski podpisali list intencyjny w sprawie budowy boiska. Powstanie ono przy Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 25 przy ul. Boguckiego 44 w  Gdańsku-Świbnie.

Koncert Choreografii Muzyki 25 marca 2011

Na scenie w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbył się Koncert Choreografii Muzyki autorstwa Anny Baranowskiej. Wykonawcami byli studenci I, II, III i V roku oraz uczennice klas drugich naszego Gimnazjum, uczęszczające do klasy artystycznej o specjalności Rytmika.

Hanza 2010

Wojewódzki Konkurs Teatrów Obcojęzycznych