W dniach 16 - 22.07.2018 nasi uczniowie i absolwenci Szymon Blaszke, Filip Nadulski, Jakub Agacki, Karolina Pilch i Marlena Kowalczyk
wraz z trenerem i nauczycielem SP 88 Krzysztofem Dzwonkowskim oraz trenerem GZSiSS Grzegorzem Kwiatkowskim

brali udział w odbywających się w Szeged na Węgrzech Klubowych Mistrzostwach Świata w wyścigach smoczych łodzi.

Impreza firmowana przez Międzynarodową Federację Smoczych Łodzi (IDBF) miała imponujący rozmach.
Drużyna reprezentująca Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego (GZSiSS),
w skład której tworzyli m.in. nasi uczniowie startowała na dystansach 200, 500 oraz 2000 m.
Osada  startowała w kategorii Junior A i Junior B mixt i open.
Na dystansach sprinterskich 200 i 500 m osada wywalczyła srebrny i brązowy krążek.
Niestety nie udało się zdobyć medalu na długim dystansie 2000 m.

To niewątpliwie wielki sukces naszych gimnazjalistów i absolwentów.
Warto dodać, że w zawodach startowały kluby z ponad 30 krajów,
z najodleglejszych zakątków świata, m.in.:
Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Iranu, Borneo, Palau i wielu innych państw.
W zmaganiach sportowych brało  udział około 10000 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

JESTESMY DUMNI Z UCZNIÓW i ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM NR 32
(obecnie Szkoła Podstawowa nr 88 im. D.G. Fahrenheita w Gdańsku-Świbnie)

GRATULUJEMY TRENEROM! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Galeria - przejdź

medale-na-klubowych-mistrzostwach-swiata-smoczych-lodzi-w-szeged-na-wegrzech-176457.jpg