Dzień Tumbo rozpoczęliśmy w dniu spotkania z Rodzicami 15.11.17,
podczas którego odbył się kiermasz prac dzieci, rodziców, nauczycieli,
Młodzieżowej Grupy Caritas i osób współpracujących ze szkołą (m. in. Parafialnego Zespołu Caritas).
Na korytarzach kwestowali także najmłodsi uczniowie ubrani w pomarańczowe koszulki.
Na spotkaniu Rodzice zostali zapoznani z informacjami Fundacji dotyczącymi akcji Tumbo Pomaga
a także z wydarzeniami, zaplanowanymi w szkole, na najbliższy Tydzień Solidarności z Dziećmi Osieroconymi.

Następnego dnia w gabinecie psychologa i pedagoga szkolnego zaczęła działać ,,Tumbolandia”.
Uczniowie i rodzice mogli spontanicznie dzielić się swoimi doświadczeniami
i uzyskać informacje dotyczące pomocy dzieciom i młodzieży będącej w żałobie.
Wychowawcy w klasach: ,,0”, I-VII SP , II-III gimnazjum przeprowadzili lekcje i warsztaty edukacyjne na temat dzieci osieroconych.

Równocześnie w bibliotece szkolnej ruszyła Loteria Tumbo i trwała przez cały tydzień.
19XI prace kiermaszowe, za zgodą miejscowego proboszcza, ,,powędrowały” do kościoła, w którym odbył się kiermasz charytatywny.

W Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, 21.11.17 zorganizowaliśmy Urodziny Słonika Tumbo i zaprosiliśmy rodziców na Dzień Otwarty Szkoły.
Rozpoczęliśmy go od krótkiego apelu, na którym wystąpili zaproszeni artyści z GAK ,,Wyspa Skarbów”.
W tym dniu uczniowie i nauczyciele przygotowali:

Słonikowy kącik sportowy, Zatańcz z Tumbo, Słonikową kawiarenkę (z wypiekami rodziców i uczniów gimnazjum),
Słonikową bibliotekę, Kącik piękności słonika,  Tumbo i ręczne robótki,
Słonikowy kącik artystyczny, Łamigłówki Tumba i Pokaz robotyki Tumbo.

W wielu miejscach ustawione były skarbonki a z  Kącika informacyjnego i Kawiarenki Tumbo,
Rodzice mogli zabrać ze sobą informacje dotyczące działań Fundacji Hospicyjnej, a także programu Tumbo Pomaga.

Akcja  przybrała charakter lokalny, gdyż do naszych działań chętnie
włączyli się nie tylko Rodzice, ale też Parafialny Zespół Caritas.
Akcją zainteresował się także GAK ,,Wyspa Skarbów”. Otrzymaliśmy fanty od dwóch firm zewnętrznych: LODMOR i POLOR.

List do rodziców uczniów klas 0 - III - przejdź

List do rodziców uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych - przejdź

Plakat - przejdź

Ogłoszenie Fundacji Hospicyjnej - przejdź