3 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole coroczny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Singing Island 2017.
Swą nazwę konkurs zawdzięcza wyjątkowemu położeniu naszej szkoły na Wyspie Sobieszewskiej.
W konkursie  udział wzięli gimnazjaliści z zaprzyjaźnionych szkół.
            W tym roku zawitali do nas młodzi artyści z Gdańska:
Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 6, Gimnazjum Nr 25, Gimnazjum Nr 26, Gimnazjum Nr 29, Gimnazjum Nr 48,
Publicznego Gimnazjum z Przejazdowa oraz reprezentanci naszego Gimnazjum Nr 32.
            Przez ponad dwie godziny w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka na żywo.
Można było posłuchać nastrojowych ballad Lany Del Ray i Johna Legend,
rockowego kawałka U2, reagge Boba Marleya, porywającego do tańca utworu zespołu Cascada
oraz wiele innych, niezapomnianych wykonań. Mocnym akcentem okazał się sześcioosobowy zespół ACHANTA z Gimnazjum Nr 48
            Przed szanownym Jury w składzie: Panie - Roma Rzoska, Tola Jabłońska,
Panowie - Tadeusz Rzoska, Paweł Jarczewski i Jakub Kamela stanęło nie lada zadanie, wyboru laureatów i finalistów.
            Tegoroczne Grand Prix zdobyło żeńskie trio z Gimnazjum Nr 25 w składzie:
Julia Szerszon, Julia Sząszor oraz Mila Jankowska w utworze „Little me” zespołu Little Mix.

I miejsce zajęła Malwina Klatt z Gimnazjum Nr 48 w piosence Annie Lenox „Into the west” .
II miejsce zdobył zespół ACHANTA,
III miejsce Dominika Klepaczko – również z Gimnazjum Nr 48.

Wszystkim wspaniałym artystom serdecznie gratulujemy.
Konkurs przygotowała nauczycielka języka niemieckiego - pani Aleksandra Puszkin.

Galeria - przejdź