Dnia 23 października 2014 roku uczniowie klasy V i VI SP nr 88 wybrali się na wycieczkę, aby pogłębiać swoje matematyczne i polonistyczne zasoby wiedzy. W Centrum Hewelianum uczniowie uczestniczyli w warsztatach, dotyczących zastosowania orgiami w matematyce oraz wkroczyli w świat geometrii, symetrii i liczb na wystawie „Łamigłówka”, w której rządzi królowa nauk. Następnie rozwijanie sportowych pasji uczniowie realizowali przy stołach bilardowych, gdzie część z nich po raz pierwszy mogła sprawdzić się w tej dziedzinie. Na zakończenie cała grupa pod opieką wychowawców pani Magdaleny Karolonek-Nowak, pani Kamili Zagórskiej i pani Elżbiety Pozorskiej wybrała się na seans „Wakacje Mikołajka”, który stał się inicjatorem pomysłów na kolejne szkolne wycieczki.