Międzynarodowy Dzień Kropki - Szkoła Podstawowa nr 88 im. Daniela Gabriela Fahrenheita

Szkoła Podstawowa nr 88 im. Daniela Gabriela Fahrenheita w Gdańsku

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”,

w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki  nie wierzącej w swoje możliwości plastyczne.

Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki rozbudziła ona w sobie pasję i  uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału,

15 września ubieramy się w strój, który będzie zawierał kropki.

miedzynarodowy-dzien-kropki-465395.jpg

https://youtu.be/rETI9cQxNgQ - link do filmiku o Vashti

Dzień kropki w klasie 1 - galeria
W klasie pierwszej obejrzeliśmy film o dziewczynce Vashti, rozmawialiśmy o naszych talentach, przygotowaliśmy niezwykłe prace z kropką w roli głównej. Mogliśmy "pogłówkować" układając sudoku. Każdy z nas jest niezwykły i wyjątkowy. Był to dzień wesołej zabawy, kreatywności.
Dzień kropki w klasie 3 - galeria
W tym roku Dzień Kropki obchodziliśmy bardzo kreatywnie. Klasa zaprezentowała swój plastyczny zmysł w tworzeniu obrazu na kropce. Przypomnieliśmy sobie również przygody małej Vashti i jej kropki. Rozmawialiśmy o tym co nam się udaje, a co jeszcze nie i szukaliśmy sposobów, aby temu zaradzić. To był dzień pełen fantazji.
Dzień kropki w klasie 5 - film
Celebrate International Dot Day on 15th of September. The dot is about getting started- getting unstuck. It is also about creative teaching, exploring an idea in many ways and sharing our gifts with others. Peter H.Reynolds
Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki nie wierzącej w swoje możliwości plastyczne. Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki rozbudziła ona w sobie pasję i uwierzyła we własne możliwości.
Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, czasem potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy.
https://youtu.be/rETI9cQxNgQ - link do filmiku o Vashti