W dniach 12 i 13 czerwca 2019r. ratownik medyczny – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, przeprowadził warsztaty dla uczniów klas VI,VII,VIII SP pt „ Pierwsza Pomoc” . Warsztaty były realizowane w ramach kampanii społecznej Miasta Gdańska. Celem warsztatów "Pierwsza pomoc " było:

1. nauka uczniów szkół podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy (tj. umiejętność wzywania pomocy, resuscytacja krążeniowo - oddechowa, pomoc w przypadku złamań, urazów kręgosłupa),
  2. kształtowanie postaw odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych,  właściwych reakcji w sytuacji bycia świadkiem zachowań ryzykownych, oraz walka z obojętnością i podejmowanie właściwych interwencji w celu ratowania życia.

Koordynator – Jolanta Dombrowska

warsztaty-pierwszej-pomocy-przedmedycznej-77989.jpg [miniatura]