22.10.2019r. w naszej szkole odbył się Gdański Dzień Profilaktyki pod nazwą

„Dbaj o umysł oraz ciało, aby ci się dobrze działo”

Gdański  Dzień  Profilaktyki w Szkole Podstawowej nr 88 to promocja zdrowego życia bez nałogów, w myśl zasady:

„czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

W tym dniu wszystkie zajęcia  w klasach I-VIII  były  podporządkowane naszemu hasłu przewodniemu.

1. W klasach I-III pod okiem pań: Bobkowskiej Magdaleny, Maron Anny, Sosnowskiej Anety, Schmidt Katarzyny, odbyły  się zajęcia  zdrowego żywienia i stylu życia, ,,Bieg po zdrowie" , wykonanie w grupach plakatów oraz warsztaty kulinarne: sałatki owocowe i surówki.
  2. Na języku polskim pod okiem pani Ewy Borkowskiej- Czerw uczniowie pisali artykuły –publicystyczne:

- klasa IV – właściwe korzystanie z internetu,

- klasa VI – bulimia , anoreksja, zdrowe odżywianie.

1. Na matematyce klasa V, VIII pod okiem pań: Sławomiry Suska, Joanny Mieszkowskiej; uczniowie liczyli zadania z treścią - bilansowali korzyści z dbałości o zdrowie i liczyli  straty życiowe spowodowane nałogami.

1. Na religii pod okiem Krzysztofa  Gnicha uczniowie oglądali  prezentację multimedialną –„ Życie bez używek”

1. Język angielski -pod okiem pani Suchomskiej Joanny uczniowie realizowali temat:

Screentime –  uzależnienie od oglądania filmów na komputerze, gry na

telefonie   komórkowym , itp.- dialogi, ćwiczenia, opowiadanie.

1. Wychowanie fizyczne -w klasach V i VI pod okiem pani Ewy Krzemińskiej - Jurczeni odbyły  się rozgrywki w badmintona oraz pogadanki:

dlaczego powinniśmy rano ćwiczyć, kompletujemy zestawy ćwiczeń dla zdrowia, jak pokochać sport, propozycje na sportowe hobby.

Klasa VII- VIII – pod okiem pana  Krzysztofa Dzwonkowskiego odbyły  się rozgrywki w piłkę nożną  o puchar dyrektora Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

1. Na informatyce – pod okiem pani Joanny Mieszkowskiej uczniowie wykonali prezentacje multimedialne, prace plastyczne w programach: paint, gimp. Przypomnieli sobie informacje : jak korzystać z komputera, aby sobie nie szkodzić, jak chronić się przed szkodliwym treściami

1. Na technice, plastyce i przyrodzie w klasach IV,V i VI pod okiem pani Małgorzaty Romanowskiej uczniowie wykonali plakaty o szkodliwości palenia.

1. W szkolnej bibliotece miała miejsce wystawa książek oraz uczniowie brali udział w quizie / tematyka profilaktyki uzależnień/ we współpracy z panią Karoliną Skalską .

1. Na zajęciach socjoterapii pod okiem pań: Magdaleny Bobkowskiej, Jolanty Dombrowskiej uczniowie  obejrzeli film o szkodliwości alkoholu na organizm człowieka  oraz  robili zdrowe kanapki.

11. W gabinecie pedagoga szkolnego pani Anny Wiktor – Czeruckiej zorganizowany był punkt konsultacyjny dla uczniów chcących porozmawiać o swoich dylematach.

12. W dodatkowych zajęciach popołudniowych, w ramach projektu GCPU „ Mówię NIE! bo wiem więcej”, pod okiem pań: Jolanty Dombrowskiej, Lidii Formelli uczniowie rozmawiali o szkodliwości nałogów; uczestnicy przygotowali plakaty oraz zdrowe kanapki, odbyła się debata - sąd dotyczący  wpływu szkodliwości picia alkoholu  na organizm człowieka, uczniowie obejrzeli  film profilaktyczny dotyczący uzależnień.

Uczniowie z samorządu – sekcja artystyczna – wykonali wcześniej tj.21.10.2019r. 2 gazetki na szkolne na korytarzu, dotyczące profilaktyki uzależnień.

Niech słowa piosenki  z repertuaru Edyty Geppert  pt. „Kocham cię, życie „ zostaną zapamiętane przez naszych uczniów, by mogli cieszyć się swoim życiem, odkrywać je każdego dnia  i je kochać.

„…Kocham cię, życie, poznawać pragnę cię w  zachwycie…”