SZANOWNI RODZICE/ OPIEKUNOWIE, UCZNIOWIE

Zgodnie z zapisami rozporządzeń MEN dotyczących czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. od 25 marca 2020 r.
nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Od najbliższej środy będziemy realizować podstawę programową z każdego przedmiotu (do tej pory powtarzaliśmy i utrwalaliśmy zdobytą wcześniej przez uczniów wiedzę).
W najbliższym czasie to jedyny sposób, aby uczniowie zdobyli wiadomości, umiejętności oraz oceny, które są podstawą do klasyfikowania i promowania.

Bardzo prosimy Państwa oraz naszych uczniów o pełną współpracę!
Opracowujemy organizację zdalnego nauczania, która polegać będzie przede wszystkim na:

1.      zmianie planu lekcji – dzienne ograniczenie liczby przedmiotów
2.      systematycznej pracy uczniów
3.      współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców/ opiekunów
4.      praca w aplikacji TEAMS - praca w zespołach przedmiotowych; filmy, prezentacje, zadania
5.      praca w aplikacji TEAMS - komunikacja z uczniami poprzez: czat, rozmowy telefoniczne,  lekcje zdalne
6.      codzienne konsultacje z pedagogiem, logopedą, terapeutą, wychowawcami, nauczycielami wspomagającymi
7.      realizowanie zajęć specjalistycznych

Bardzo nam zależy, aby każdy uczeń miał dostęp do aplikacji Microsoft Teams. Aplikacja jest bezpłatna. Można ją instalować na komputerze lub na innym urządzeniu mobilnym (np. komórce).

Filmy instruktażowe znajdują się na naszych stronach internetowych oraz szkolnym Facebooku. Większość uczniów świetnie już pracuje na TEAMS.

W razie problemów technicznych proszę kontaktować się z panią Joanną Mieszkowską.
Oczywiście czekamy na wiadomości od Państwa na Gdańskiej Platformie Edukacyjnej.

Sławomira Suska – dyrektor szkoły

KONSULTACJE NAUCZYCIELI DLA UCZNIÓW I RODZICÓW