Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie,

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie starajmy się zachować szczególną rozwagę i rozsądek w codziennych działaniach.

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz.1870)

szkoła przygotowała organizację nauczania od dnia 26 października 2020r.

Od 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r. z możliwością przedłużenia ogranicza się funkcjonowanie pracy Szkoły Podstawowej nr 88 im. Daniela Gabriela Fahrenheita w Gdańsku.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

• Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 88 pracuje w trybie stacjonarnym.

KLASY I - III

• Zajęcia edukacyjne dla klas I-III odbywają się w trybie stacjonarnym.

KLASY IV-VIII

• Zajęcia edukacyjne dla klas IV – VIII odbywają się w trybie zdalnym z wykorzystaniem aplikacji Teams.
  • Wychowawcy zobowiązani są do przeprowadzenia diagnozy w zakresie możliwości korzystania ucznia z form zdalnego nauczania.
  • Rodzice informację o możliwości korzystania ucznia z form zdalnego nauczania przekazują pisemnie w dzienniku elektronicznym.
  • Uczniom, którzy mają możliwość połączenia internetowego, ale nie posiadają sprzętu szkoła w miarę możliwości wypożycza laptop, sporządzając umowę użyczenia z rodzicem/ opiekunem prawnym.
  • Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły organizuje nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole.
  • W razie trudności z pracą w aplikacji Teams nauczyciel wykorzystuje w pracy z uczniami inne narzędzia i komunikatory: np.: dziennik elektroniczny, pocztę elektroniczną.
  • Zajęcia stacjonarne przeprowadza się z zachowaniem wszystkich wytycznych GIS oraz obowiązujących w szkole procedur dotyczących pracy szkoły w okresie trwania Covid-19.
  • Zajęcia odbywają się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
  • Nauczyciel danych zajęć edukacyjnych planuje spotkanie z klasą on-line wpisując dzień i godzinę spotkania do kalendarza na cały tydzień.
  • Każda lekcja trwa 45 min. i podzielona jest na części: spotkanie on-line z nauczycielem oraz pracę własną ucznia.
  • Czas trwania spotkań on-line wynosi do 30 minut. Pozostałe 15 minut przeznaczone jest na pracę własną ucznia: rozwiązywanie ćwiczeń/ zadań. Uczeń wyłącza ekran, wykonując polecenia/ ćwiczenia/ zadania w zeszycie.
  • Jeśli nauczyciel przedmiotu jest na zwolnieniu lekarskim i nie ma możliwości przeprowadzenia lekcji przez innego nauczyciela, klasa ma tzw. „okienko” w zajęciach.
  • Wszystkie prace domowe do wykonania przez uczniów na ocenę nauczyciel zamieszcza w zakładce zadania.
  • Uczeń odsyła swoją pracę również przez zakładkę zadania.
  • W przypadku problemów technicznych kontaktuje się z nauczycielem indywidualne przez czat lub dziennik elektroniczny.
  • Na odesłane przez uczniów prace nauczyciel odpowiada wpisem, że otrzymał ją i została sprawdzona.
  • W przypadku konieczności omówienia efektów prac uczniów nauczyciel spotyka się on-line z zainteresowanymi uczniami w czasie przez niego określonym.
  • Zadania dla uczniów zainteresowanych (chętnych) oznaczone zostaną gwiazdką (*) na początku tematu w zakładce zadania.
  • Podczas spotkań on-line nauczyciel sprawdza obecność przeznaczając na tę czynność do 5 minut lekcji. Nauczyciel pobiera listę uczniów obecnych z platformy Teams.
  • W przypadku nieobecności ucznia na zajęciach rodzic lub prawny opiekun przesyła usprawiedliwienie w GPE.
  • Nie zadaję się prac domowych w piątek na najbliższy poniedziałek, z wyjątkiem czytania lektur.
  • W trakcie pracy zdalnej w szkole funkcjonuje biblioteka.
  • Każdy uczeń ma możliwość zamówienia książki/ lektury poprzez wiadomość elektroniczną
  • Zamówienia należy składać na adres: dziekuc-malej@sp88.edu.gdansk.pl
  • Zamówione książki można odebrać po godzinie 16.00 przy wejściu głównym szkoły.
  • Uczeń/ rodzic potwierdza odbiór książki własnoręcznym podpisem.
  • Podczas nauczania zdalnego obowiązują zasady oceniania pracy ucznia (WZO nauczania zdalnego marzec 2020)

Wszelkie informacje, pytania prosimy kierować do wychowawcy klasy poprzez dziennik elektroniczny, Pytania i informacje do szkoły telefonicznie lub korzystając z poczty elektronicznej.

Telefon: 58 308 05 57

e-mail: sekretariat@sp.88.edu.gdansk.pl

W  bardzo ważnych sprawach proszę kontaktować się telefonicznie z dyrektorem szkoły.

Telefon.: 508 970 171

Mamy nadzieję na współpracę.

Dyrekcja i nauczyciele SP nr 88