15.09.22 Międzynarodowy Dzień Kropki - Szkoła Podstawowa nr 88 im. Daniela Gabriela Fahrenheita

Szkoła Podstawowa nr 88 im. Daniela Gabriela Fahrenheita w Gdańsku

15-09-22-miedzynarodowy-dzien-kropki-372061.jpg

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”,

w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki  nie wierzącej w swoje możliwości plastyczne.

Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki rozbudziła ona w sobie pasję i  uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału,

bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, czasem potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy.

15 września ubieraliśmy się w strój, który zawierał kropki.

https://youtu.be/rETI9cQxNgQ - link do filmiku o Vashti

Galeria - przejdź

miedzynarodowy-dzien-kropki-293221.jpg

Dzień Kropki w SP88.

Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki edukacyjnej " Dzień Kropki" oraz " The Dot" które wprowadziły dzieci w poznanie ideii tego dnia.

Następnie przy pomocy książki Herve Tullet "Naciśnij mnie"... czarowaliśmy kropki małe, duże, zmieniające miejsce,

znikające....dzieci klaskały, dmuchały, dotykała a kropki w magiczny sposób się zmieniały.

Powstały portrety kropek. Z kilku różnej wielkości kropek dzieci kreatywnie stworzyły obrazki planet, zwierząt, twarzy.

Łączyły kropki z których przy pomocy wyobraźni i kreatywnego i twórczego myślenia dzieci otrzymaliśmy domy, samochody, kwiaty, gwiazdy.

Oczywiście na zakończenie tej pięknej przygody każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w dniu kropki.